1. 7. 2018, 09–16 hodin v soboteckém Divadle 

BARCAMP 2018: Kánon

Jak školní znalosti ovlivňují náš vztah ke světu a k domovině? Jací lidé se z nás stávají pod vlivem učebnic? Jak se promění dětský obraz světa, když s nimi vycestujete za hranice a necháte je v cizí zemi chodit do školy? Stěžujeme si, že mladí nečtou – nemělo by nás ale spíš trápit, co čtou? A kdo určí, co by měli číst? Jak se určí, kdo smí na gymnázium a kdo ne? A proč je věta Vraťte do osnov dílny lživá?

Otázka kánonu, osnov, kulturního vědomí a národní tradice je ve vzdělávání všudypřítomná. Jak s tím zacházíte jako učitelé? Jak to vnímáte jako rodiče? Na tyto otázky budeme hledat odpověď během soboteckého Barcampu 2018.

Přijeďte se s námi rozdělit o svoje zkušenosti, postupy a názory. Sobotecký BarCamp je určen hlavně učitelům, studentům pedagogických fakult a širší veřejnosti, která se zajímá o současnost českého školství. Jedná se o neformální jednodenní konferenci, do které se můžete přihlásit i vy se svými příspěvky. Letos se uskuteční již po páté.

Příspěvky by neměly přesáhnout 15 minut. Těšíme se na Vás.

Garantem programu je dlouholetý návštěvník Šrámkovy Sobotky, sémiotik, analytik a otec dvou dětí Josef Šlerka.

Přihlásit se můžete zde anebo na e-mailu barcamp@sramkovasobotka.czPokud chcete mít příspěvek, přihlaste se prosím do 10. června 2018.